https://inteligencialimite.org/2024/08/07/lwvavtvg660 A monodrámában a pszichoterapeuta saját szerepén kívül, segéd-én szerep viszonyba is kerül a főszereplővel a játék alatti interakciók folytán. Ez a segéd-én szerep különbözik a pszichoterapeuta szereptől. Így tehát a terapeutának többszörös szerepe van a monodráma játékban. Egyrészt a terapeutának a folyamatot kell kísérnie, másrészt, akár több szerepben is részt vesz a játékban. Jorda szerint összefoglalva a terapeuta „több mint megfigyelő, ő kísérő, aki fellép a színpadra, magyaráz, szerepeket vesz fel és vesz át, a folyamatot erősíti, vagy gyengíti, védelmez, vagy követel, mindezt azzal a céllal, hogy az interakciót vagy kommunikációt előmozdítsa és a megértés folyamatát ezzel elősegítse.”(4.)

Xanax Buy In Uk

Torn Cheapest Xanax Ha többszerepűség miatt a monodráma vezető nem rendelkezik kellő szerepflexibilitással, akkor ez veszélyt jelenthet, a megértésben és a folyamat kísérésében. Lehetséges, hogy a terapeuta a többszörös segéd-én szerepek átvétel miatt nem lesz képes megfelelni a terapeuta szerepének. Klosinski ezt az ellenvetést a „pszichoanalitikusok elhamarkodott értelmezéséhez hasonlítja.”(5.) A veszély és a nehézség valós a többszerepűség miatt, mivel könnyebb elveszíteni a terapeuta szerepből fakadó vezetői figyelmet, illetve úgy benne lenni egy segéd-én szerepbe, hogy közbe a terapeuta ne gondoljon a játékvezetői feladatra. Ebből a szempontból a csoportos pszichodráma vezetés könnyebb. Kellő gyakorlattal és tudatossággal ez a magas fokú szerepflexibilitás és több szempontú figyelem elsajátítható. Ebből a nehézségből fakadóan a monodrámának van egy másik formája, ahol a segéd-én szerepeket egy stáb tagjai veszik fel. A stáb tagjai nem lépnek személyes interakcióba a főszereplővel, mint a hagyományos pszichodráma csoportban, hanem csak az eljátszandó szerepben kerülnek kapcsolatba a protagonistával. A stáb tagjai nem hoznak témát feldolgozásra. Stábbal való munkában a pszichoterapeuta szerepe csak egyszeri, ezért jóval egyszerűbb is.

https://udaan.org/bystfhmx2.php

A monodráma alkalmazása néhány esetben ajánlott, például ha nincs csoport (akut szituáció) vagy azonnali beavatkozást igényel a helyzet (krízis esetekben), (6.) vagy hiányzik az egyénből a csoportban való részvételi hajlandóság (csoportkészség hiány), vagy nem elég nagy az egyén érvényesítő képessége (csoportdinamika kizárása), vagy szükséges az anonimitás, vagy bizonyos pszichés megbetegedések esetén. Egyéni terápiában ajánlott a monodráma, ha pl. elakadás történt a verbális szinten. A kora gyerekkori években szavak nélkül történnek a közlések. Ezért ebből az időből származó sérülések jobban előjönnek, ha cselekvéssel a testi emlékezés aktivizálódik és így az elfojtott érzelmekkel jobban tud kapcsolatba kerülni az egyén. A preverbális szint erősebben jelenik meg a monodrámában, mint a pusztán verbális terápiában.(7.) A monodráma nagy előnye, hogy a játékban történő cselekvés által az egyén kontrolja csökken, és így jobban előjönnek az elfojtott tudati tartalmak, és csökken az ellenállás.

A monodráma hátránya, hogy nem érvényesül benne a csoport gyógyító hatása, mint pl. valós találkozások különböző résztvevőkkel, vagy a résztvevők visszajelzései (sharing).

Buy Alprazolam

Irodalom:

1. G. A. Leutz, Psychodrama, 1974, 50. https://merangue.com/0v75jov 2. B. Erlacher-Farkas, Ch. Jorda szerk., Monodráma – a pszichodráma és az egyéni terápia gyógyító találkozása, 34 https://polyploid.net/blog/?p=aimzt1k 3. B. Erlacher-Farkas, Ch. Jorda szerk., Monodráma – a pszichodráma és az egyéni terápia gyógyító találkozása, 35

https://transculturalexchange.org/zy9n5j5asm 4. B. Erlacher-Farkas, Ch. Jorda szerk., Monodráma – a pszichodráma és az egyéni terápia gyógyító találkozása, 39 Buying Xanax Online 5. G. Klosinski, Psychodrama als Interventionstechnik in der Einzelpsychotherapie mit Pubertierenden. In: E. Engelke, Psychodrama in der Praxis, 1981, 152, (143-154) 6. B. Erlacher-Farkas, Ch. Jorda szerk., Monodráma – a pszichodráma és az egyéni terápia gyógyító találkozása, 4 https://eloquentgushing.com/gp7yba7w 7. A. Vikár, Zs. Sáfrán, A pszichodráma csoport, 1999, 142-143